content top
והזוכים הם…

והזוכים הם…

ועדת המעקב העליונה התכנסה והחליטה מי הזוכים בכרטיס לכנס SQL&BI בשבוע הבא.

אבל לפני הזוכים, כמה הערות לגבי התגובות:

 • כשפרסמתי את התחרות התכוונתי שתגיבו לגבי חידושים ב-R2 ולא ב-2008. אבל התגובות גלשו לחידושים בעיקר ב-2008 ונתתי לכם לזרום עם זה כדי שיהיה הוגן (אין מספיק חידושים לכולם ב-R2).
 • כל מי שהבטיח מעטפות ועוד לא שלח, יש לכם 24 שעות לפני שהוירוס יישלח בחזרה למייל שלכם.
 • מי ששאל לגבי תאריך היציאה של המוצר, בינתיים הוא כבר יצא ואפשר לקנות אותו או להוריד ב-MSDN.
 • בענייני ממשק נוח ל-Partitions (פלג): לא יודע אם אתה מכיר, אבל ב-2008 נוסף Wizard לניהול של Partitions. הוא לא שיא הנוחות אבל יכול לסייע ביצירה.

יש גם כלי צד שלישי לניהול Partitions שנקרא (איך לא) SQL Partition Manager. אם מישהו מעוניין בכלי אז צרו קשר כדי  לקבל הנחה, דיברתי איתם בעבר לגבי הנחה לגולשי האתר אבל עוד לא הספקתי לכתוב פוסט על הכלי.

 • עכשיו ת’אמת: כשכתבתם Activity Monitor לא הייתם רציניים נכון?

מה, אני היחיד שחושב שה-Activity Monitor הקודם של 2005 היה יותר נוח? מסך נפרד, הרבה יותר אפשרויות סינון, לא תוקע לכם את ה-SSMS כשמשום מה הוא לא מתחבר לשרת. אני בעד החזרת ה-Activity Monitor הקודם לאלתר. אבל לא לדאוג, זה לא הוריד נקודות למי שרשם.

 • אלו שכתבו על Master Data Services: חובת ההוכחה עליכם – אני באמת מקווה שיהיה לפחות ארגון אחד בישראל שישתמש בזה כדי שנוכל לשמוע רשמים ממקור ראשון.
 • לאלו ששמים את Row level Security במקום גבוה בסדר העדיפויות: חלקכם יכולים להתחיל עם דברים יותר פשוטים כמו סיסמה ל-SA. והחלק האחר שכתב את זה ושבסיסי הנתונים שלו כבר מאובטחים – אני לא מדבר איתך עד שאתה לא מצטרף לרכיבה מתישהו.
 • מעניין לראות שלא מעט אנשים שמחים על הרחבת התמיכה של Express ל-10GB. כנראה שיש יותר התקנות שלו ממה שחשבנו.
 • אף אחד לא כתב על Azure? מה, אם צובטים אותו הוא לא מצתבט?

 

ועכשיו לזוכים.

באמת שהופתעתי מכמות התגובות וההיענות לתחרות, ולכן החלטתי לתת גם פרסים למקומות שהגיעו לחצי גמר ולגמר בהחלטת ועדת המעקב העליונה.

הפרסים הם:

 1. כרטיס לכנס (שני המקומות הראשונים)
 2. מצלמת WEB (אלו שהגיעו לגמר)
 3. מפצל USB (אלו שהגיעו לחצי הגמר)

אגב – בחו"ל ראיתי שהיו אתריSQL Server שחילקו בתחרויות בייקון מיוחד בתור פרסים. מטעמי כשרות חשבתי לחלק בילטונג, מעין חטיף בשר דרום אפריקאי מעולה. לא ידעתי איך זה יתקבל (התפתיתי לכתוב “איך תאכלו את זה”). אם זה נראה לכם פרס טוב, תרשמו בתגובות “אני בעד בילטונג” ואני מבטיח לארגן לתחרות הבאה.

אז הנה מי שהגיע לחצי הגמר:

אורי – שכתב על אפשרות לקרוא מהלוג בכלים בילט-אין

טל – ששילב בין פיצ’ר חדש ונחמד: מפות ב-SSRS, לבין פיצ’ר מבוקש שלא ממש הצלחנו להבין של design patterns. טל, אתה מוזמן להרחיב בפוסט משלך על העניין. ועוד פניה אישית: בטח שמת לב שכשכותבים Tal בלי לעבור לאנגלית יוצא “אשך”.

מתניה – שביקש לשלב פיצ’רים כמו Partitions גם בגירסאות נמוכות מ-ENT. ואנחנו תומכים.

עידו – שבצדק מבקש לסגור פינות בפיצ’רים קיימים לפני שיפורים חדשים. אני רק רוצה להזכיר: ב-Master Data Services הושקעו לדעתי לפחות 15 שנות אדם בפיתוח. לשנות את ה-Recovery Model לברירת מחדל של Simple לוקח 3 דקות עבודה ועדיין לא עשו את זה.

ואלו שהגיעו לגמר:

עופר – עם כמה הצעות מצויינות לגבי Partitions שאני חותם על כל אחת מהן.

ויקטור – ה-Compression בגירסת STD אכן התקדמות חשובה.

שי – עם ה-Unicode Compression, במיוחד לנו בישראל, והמקבילה ל-RAC ב-SQL Server. יום אחד זה יגיע!

הזוכים מתבקשים לפנות דרך טופס צור קשר עם שם מלא וכתובת למשלוח.

והזוכים בכרטיס לכנס:

אנה – עם האופרטור Merge ו-Filtered Indexes, והשאיפה לשילוב VSS ב-SQL Server. אגב בנקודה הזו ניסו לתת מענה ביניים עם DAC ב-R2 אבל הוא אפילו פחות מנהל גירסאות מסתם Database Project של TFS. אז עוד חזון למועד. ויפה שעה אחת קודם.

Anna

CloudDBA – המגיב האלמוני שכתב תגובה מצויינת שכוללת את UCP (פרטים בימים הקרובים באתר וגם בהרצאה שלי בכנס עצמו). מקווה בשבילנו שנקבל דברים באמת טובים ששאולים מעולם האורקל, כמו Flashback query & flashback database, שינויים בארכיטקטורה מבחינת ה-TempDB (אדם מצ’ניק כתב על זה פוסט מעניין לאחרונה). ההסתייגות היחידה שיש לי זה בעניין ה-Snapshot: הוא לא יוצר קבצים בגודל ה-DB! כלומר ככה זה נראה מבחינת ה-NTFS אבל אם תסתכל על הגודל הפיזי של הקובץ תראה שהוא לא באמת תופס כל מה שהוא אומר. ההוכחה הפשוטה היא שאתה יכול ליצור Snapshot על DB של טרה גם אם יש לך דיסק של 100GB …

ניסיתי למצוא אותו אבל עד לרגע סגירת הגיליון (תמיד רציתי לכתוב את זה) לא התקבלה תגובה מ-CloudDBA. כל היודע דבר על מקום הימצאו, מי הוא והאם הוא עוד פוזל לעולם האורקל, מוזמן ליצור איתי קשר.

אם אתה קורא את הפוסט, אנא חזור אלי בהקדם כדי שאוכל להעביר את הפרטים שלך למיקרוסופט!

תודה לכל המשתתפים, תחרויות זה כיף אז צפו לעוד כאלה בקרוב.


4 תגובות על “והזוכים הם…”

 1. מאת פלג:

  קודם כל ברכות לזוכים:) (איזה מזל שכחתי לשלוח את המעטפה – סתם).
  מאיר, לגבי עניין ה Partitions, נתקלתי ב WIZARD באחת ההרצאות פה ששמתם אליה לינק בחודשים האחרונים.
  הכוונה שלי הייתה לא לשלב ההקמה, אלא לשלב היותר מאוחר, שבו רוצים לדוגמא להעיף PARATITON מסויים שבנוי נניח על סמך תאריך וכולי, מאחר וכיום זה לא הכי טריוויאלי, ובחלק מהפעמים הרצון לבצע את זה הוא ON THE FLY – כלומר בזמן ריצה ובאמצעות קוד נטו.

  נ.ב. : את המעטפות שלפחות כן קיבלתם אתם יכולים לתת לזוכה המאושר בתור דמי כיס.

 2. נמצאה האבידה, עופר הראל הוא הזוכה השני:
  http://twitpic.com/1qad4d

 3. מאת Tal Shachar:

  Hi,
  I'm still waiting for the USB hub you said I wan…

 4. הי טל,
  לא קיבלתי ממך (ולמען האמת מרוב הזוכים חוץ מויקטור ועידו) את הפרטים. נראה לי שזה בגלל הבעיה שהיתה בטופס צור קשר.
  אני אשלח השבוע מייל לכל הזוכים ותעשו Reply ישירות אלי עם הכתובת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

three × two =