רבים מאיתנו נתקלו בלינקים מקוצרים ביום יום עם סיומות כאלה ואחרות. לא תמיד ידענו במה מדובר, והקלקנו על הקישור מבלי לשאול שאלות. דידלי, ביטלי, וטיניורל, הם רק חלק משירותי קיצור הלינקים שקיימים כיום ברשת. נשאלות השאלות מה השימוש לפעולת קיצור הלינקים, איך כדאי לקצר לינק, וממה כדאי להיזהר.

קישורים ארוכים הם נחלת העבר, הם מרתיעים, ונותנים קונוטציה של חוסר קדמה. השימושים לפעולת קיצור לינקים הם רבים, הנה חלק מהם:

כתובת

  1. עידוד הגולש להקליק – קישור קצר וקולע מושך את הגולשים, הוא נגיש, קליל ו"וזורם". בעוד קישור ארוך גורם לגולש לוותר, ונותן מראה מסורבל בעין. קישור ארוך תופס נפח גדול במסך (הן בטלפון והם במחשב) והמוח מתריע לנו לא ללחוץ על הקישור הארוך, שכן אולי מדובר בשגיאה או בוירוס. גולשים רבים העידו שיעדיפו ללחוץ על קישור קצר.
  2. מעקב נתונים – ממשקים רבים לקיצור קישורים מאפשרים גישה לדוחות מעקבים המציגים נתונים, גרף עוגות, דיאגרמות ופריסות מגוונות. כל אלה עוזרים לנו להבין כמה נכנסו לקישור, מאיפה בעולם, באיזה שעה, ומאיזה מכשיר. נשמע לכם מוגזם? אז זהו, שהעתיד כבר כאן וקישור מקוצר הוא לא רק "פנים יפות" אלא גם מוח, שמביא את הקדמה ועוזר לנו לקדם את העסק שלנו באמצעי שהוא כל כך פשוט, וגם חינמי. רוב ממשקי קיצור הקישורים הם חינמיים, למעט הטבות מועטות שיש לשלם על מנת להינות מהן. במצב כזה נשאלת השאלה מדוע אנשים מתעקשים להמשיך להשתמש בקישורים הארוכים והמיושנים.
  3. מערך אבטחה כבד – קישורים מקוצרים לעיתים עלולים לטמון בחובם וירוסים כאלה ואחרים, שמרתיעים את בעלי האתרים מלקצר את הקישור. אנשים רבים מעדיפים להישאר עם הקישור הארוך והמיושן על מנת לשמור על המידע שלהם מאובטח. זהו מיתוס, משום שרוב ממשקי קיצור הקישורים הם מאובטחים באבטחה כבדה, הן הקישור עצמו והן האתר שנותן את השירות, המכיל כאמור את הנתונים אודות הקישור המקוצר, כך שאין שום סיבה לדאגה.
  4. קישור ממותג – הטבה נוספת שמסתתרת תחת הכותרת של "קיצור לינק" היא קישור ממותג. הכוונה היא לקישור שמכיל את שם האתר או העסק, ולא רק תווים אקראיים. מחקרים מראים כי קישור ממותג מושך את הגולש יותר מקישור אקראי. שאלו את עצמכם על מה הייתם רוצים ללחוץ, על אתר שכתובתו היא jewelries, או אתר שכתובתו DD%F#$GKNLL . הקישור הממותג ימשוך הרבה יותר,שכן הקורא יודע למה הוא נכנס מראש.

דוגמה לאתר קיצור קישורים שתופס מקום נכבד בזירת קיצור הקישורים הוא האתר של דידלי. האתר מציע את כל הפיצ'רים שהוזכרו לעיל, באופן חינמי לחלוטין. האתר מציע לנו נתונים מלאים, דו"חות וסטטיסטיקות, סיומת קצרה וקליטה לקישור שלנו, וכל אלה לצד אבטחה מלאה, וממשק נוח ונגיש.

ניתן לבקר באתר בכתובת – https://did.li

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *