סוג שרותי אחסון אתר האינטרנט שתבחרו חשוב להפליא לאתר שאתם רוצים להקים. אם אתם חדשים לתחום, אתם צריכים ללמוד על הסוגים השונים של אחסון אתרים. כך תוכלו להבין איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבור האתר שלכם. אל תמהרו במהלך התהליך הזה. בחירה בסוג אחסון אתרים לא נכון עלולה לגרום לבעיות גדולות עבור האתר שלכם בהמשך הדרך.

מאמר זה יסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת על 4 אופציות שונות של אחסון אתרים.

 

מה זה אחסון אתרים?

אתרי אינטרנט מתארחים בשרתים, שהם חלקי חומרה רבי עוצמה המכילים אתרים ונתונים הקשורים לאתרים אלה. כל רכיב באתר שלכם מאוחסן בשרת וניגשים אליו דרך מארח האינטרנט שלכם. זה כולל אלמנטים כמו קבצים, טקסט, תמונות, סרטונים – הכול בעצם. שרתים ממוקמים פיזית במרכזי נתונים, שבדרך כלל מנוהלים ומנוהלים על ידי חברות אחסון אתרים שונות.

מארחי אתרים מספקים את הטכנולוגיה ואת שטח השרת הנדרש לגישה לאתר האינטרנט שלכם. זה מאפשר למשתמשים לחפש את האתר שלכם ולצפות בדפי האינטרנט שלכם באינטרנט.

אחסון אתרים

סוגים שונים של אחסון אתרים

כל האתרים שונים ובעלי צרכים שונים. זו הסיבה שיש שרתים שונים שעונים על הצרכים. אתרי אינטרנט מרובים עשויים לחלוק שרת אחד. בינתיים לחלק מהאתרים יש שרת פרטי. ישנם ארבעה סוגים עיקריים של אחסון אתרים:

  • אירוח בשרת משותף
  • אירוח בשרת VPS (שרת פרטי וירטואלי).
  • אירוח ייעודי
  • אירוח על גבי שרת בענן

 

אחסון על שרת משותף

אירוח משותף הוא הסוג הבסיסי ביותר של אירוח אתרים. זה חסכוני והבחירה הטובה ביותר עבור אתרים קטנים או התחלתיים. כפי שהשם מרמז, אתרים המשתמשים באירוח משותף ישתפו משאבים עם אתרים אחרים בשרת יחיד. זה עובד היטב מכיוון שרובם המכריע של אתרי אינטרנט אינם זקוקים לשרת משלהם.

 

אירוח בשרת VPS

VPS מייצג "שרת פרטי וירטואלי". סוג אירוח זה הוא שלב מעל אירוח אתרים משותף. כאשר אתר אינטרנט עולה על התוכנית המשותפת שלהם, זה נפוץ שבעלים משדרגים ל-VPS. עם שרת וירטואלי פרטי, האתר שלכם עדיין ישתף שרת בודד עם אתרים אחרים. עם זאת, מספר האתרים שאיתם תשתפו אותו נמוך משמעותית. השרת הראשי מחולק למספר שרתים וירטואליים – ומכאן השם. ניתן להתאים שרתים וירטואליים אלה על ידי אתרים בודדים.

 

שרת ייעודי

שרתים ייעודיים נחשבים בדרך כלל לבחירה הטובה ביותר בתחום אירוח אתרים. זה בגלל שיש לכם שרת ייעודי ששייך לכם, ורק לכם. בדרך כלל אתה מקבל יותר יתרונות גם עם אירוח ייעודי, כמו יותר זמן פעולה ומהירויות מהירות יותר.

 

אירוח שרת בענן

אירוח בענן הוא כמו גרסה היברידית של שרת VPS – אבל חסכוני יותר. תוכניות אירוח בענן מגיעות עם מספר שרתים מרוחקים. לכל שרת יש אחריות אחרת. אם אחד השרתים נפרץ או שיש לו בעיה, השרתים האחרים ברשת יקחו על עצמם את האחריות הזו ויתרמו. זה מה שהופך את אירוח אתרים בענן לחלופה כל כך מושכת לאירוח אתרים מסורתי.

אחסון אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *