דמיינו לכם שיצאתם לטיול.

כל סוג של טיול: רחוב סמוך, עיר אחרת או לכל מדינה אחרת בעולם והציוד שלכם, שכל כך יקר לכם לא היה מחכה לכם בשום

מקום, אך בו בזמן היה איתכם בכל מקום.

נגיש, מאובטח וזמין עבורכם. נשמע לכם הזוי ולא הגיוני ? הכירו את הענן.

קיומו של "ענן" שמסוגל לאחסן מידע ללא צורך בשרתים פיזיים קיים מזמן. כל חברה שהקימה אתר אינטרנט ואפשרה גישה לגולשים השתמשה בעצם ברעיון של שירותי ענן.

עם התקדמותה של הטכנולוגיה נוצרו מחשבים חזקים שאפשרו חיבור של מספר מחשבים יחד, וזאת על מנת ליצור כוח עיבוד חזק. פותחו תוכנות המנצלות את טכנולוגיית החומרה החדשה ואפשרו יצירת מכונה שמאפשרת אחסון מידע ללא קיומו הפיזי של אותו מכשיר.

 

שירותי ענן לעסקים

ישנם מגוון יתרונות עבור הארגון/ עסק. שיפור יעילות וניהול IT פשוט יותר. שירותי הענן ניידים ויעילים לכלל העובדים בארגון, בגישה לנתונים ויישומים ארגוניים.

בעידן של היום לא פשוט למצוא עסקים או ארגונים ללא מערכת מחשוב. הצורך במשאביי המחשוב חיוניים לעבודה שוטפת ומיטבית של המערכת שתוביל ליעילות של העסק לתפוקה מרבית.

בעלי עסקים מבינים, כי מחשוב העסק כרוך בהוצאות כספיות גדולות שלא תמיד יעזרו לו לכסות את העלויות, אם בכלל. חידוש מערכות המחשב, מערכת גיבוי ושרתים הם רק חלק מתחזוקה שוטפת שאתן צריכים להתמודד בעלי העסקים, אך חדשות טובות ופתרונות יעילים יש לכל אלו – שירותי ענן לעסקים וכן גם שירותי מחשוב ענן.

 

לפניכם ארבעה יתרונות שישנן לשירותי ענן לעסקים:

  1. שירותים פשוטים ליישום שאותן ניתן לרכוש במסלול תשלום חודשי, ללא רכש של חומרה. מה שמאפשר ללקוח גמישות מקסימאלית בבחירת המידע הארגוני שיגובה לענן, מדיניותו ותדירותו.
  2. אין אפשרות למי שמספק לכם את שירותי הענן לגשת לנתונים. עם קבלת השירות הספק מצפין את הגישה ורק מנהל המערכת יהיה בעל גישה לנתונים. המתקנים הפיזיים מאובטחים ורק למספר מצומצם של עובדים תהיה גישה פיזית למתקנים.
  3. שירותי גיבוי לענן נותנים הנחות לפי גודל – ולכן, ככל שלקוח יאחסן יותר מידע, כך המחיר החודשי ירד בהתאם.
  4. אבטחת המידע – הדעה הרווחת אצל מנהלים היא שהשרת הפיזי שיושב במשרדם מאובטח יותר, אך הם טועים טעות מרה. גניבות מידע מבוצעות על ידי פריצה מרחוק אל השרת וזה ללא קשר למיקומו הפיזי. לעומת זאת, בשירותי ענן אבטחת המידע טובה ומקיפה יותר.

אם כן, מחשוב ענן לעסקים הוא העתיד, ונראה כי שירותיו יתפסו תאוצה עם חלוף הזמן. השירות חייב להיות מותאם לכל ארגון/ עסק בהתאם לצרכיו. ואם החלטתם כי נמאס לכם מהתעסקות מיותרת כדאי שתפנו לאנשי מקצוע לפני קבלת ההחלטה שיעזרו לכם למצוא פתרון לשרותי מחשוב הענן המתאימים ביותר עבור ארגונכם. 

.

חיבורים לענן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *